ترش مزه ی کوچکی که مانع سرماخوردن شما می شود
زرشک از محبوب ترین گیاهانی است که میوه آن بین اغلب مردم

جهان طرفدار دارد. زرشک چه ترش باشد چه ملس، طرفدارانی دارد و به نظر می رسد این طرفداران حق دارند به علت خواص متعدد این گیاه تا این حد دوستش داشته باشند.
سیکاکر

به گزارش ، زرشک از محبوب ترین گیاهانی است که میوه آن بین اغلب مردم جهان طرفدار دارد. زرشک چه ترش باشد چه ملس، طرفدارانی دارد و به نظر می رسد این طرفداران حق دارند به علت خواص متعدد این گیاه تا این حد دوستش داشته باشند.زرشک گاز عسل می تواند خواصی متعدد برای بدن انسان داشته باشد. خواصی که شاید با برخی از آن ها آشنا باشید. برای مثال زرشک فشار خون را کاهش می دهد و برای افرادی که دچار غلظت خون هستند نیز مفید است.

اما جالب است اکنون که در فصل سرما هستیم بدانید که زرشک می تواند از ابتلا به انواع سرماخوردگی اسپری اوپسایت و آنفولانزا پیشگیری کند. زرشک سرشار از انواع ویتامین ها است و یکی از این ویتامین ها نیز ویتامین ب است که در کاهش مخاطرات مرتبط با سرما خوردگی نقشی مهم بازی می کند.

برخی پژوهش ها نشان داده زرشک می تواند در کاهش سردرد و گلو درد نیز موثر باشد و این یعنی پانسمان لوهمن روشه یک داروی طبیعی فوق العاده برای درمان سرماخوردگی های مزمن.

زرشک بخورید سرما نخورید
اگر زرشک ترش اذیتتان می کند می توانید با خرید زرشک های تازه و رسیده تر از طعم ملس زرشک استفاده کنید.زرشک را می توان به شکل خام یا پخته در غذاها استفاده کرد. افزون بر این آب زرشک نیز خواصی پیچش بیضه متعدد دارد اما هیچوقت فراموش نکنید که زرشک های تازه یا آب زرشک های خانگی به زرشک های نمک زده یا آب زرشک هایی که با مواد صنعتی تهیه می شوند، ارجحیت دارند.

منبع: انتخابمنبع