باتغییر سبک زندگی غلط ازشر سرطان خلاص شوید
برخی دگرگونی‌های کوچک در زندگی مدرن امروزی و زمان غذاخوردن خطر ابتلا به بیماری‌های لاعلاج را به میزان زیادی کاهش دهد.

به گزارش : کارشناسان در جدیدترین چسب بخیه پژوهش‌های خود دریافتند صرف شام قبل از ساعت ۹ شب می‌تواند خطر ابتلا به سرطان سینه در زنان و پروستات در مردان را تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

محققان توصیه می‌کنند افراد حداقل ۲ ساعت بین زمان خوردن شام تا خوابشان فاصله وجود داشته باشد.

خوردن غذا در اواخر شب سبب ایجاد التهاب در بدن و بالا قیمت پماد زخم بستر رفتن سطح قند خون می‌شود که از جمله عامل‌های ایجاد سرطان دربدن است.

محققان این نتیجه‌ها را با بررسی روی ساعت صرف غذا و میزان شیوع سرطان در بیش از ۴ هزار نفر به دست آوردند.

در قرن‌های پیش همزمان با تاریک شدن هوا، انسان‌ها شام می‌خوردند و یک الی دو پزشکی کودکان ساعت پس از آن می‌خوابیدند، اما در عصر مدرن و با استفاده از فناوری لامپ‌های الکتریکی انسان‌ها دیر‌تر شام می‌خورند و حتی برای ساعت محدودی به خواب می روند که سبب افزایش ابتلای آن‌ها به انواع بیماری‌ها شده است.

ابتلا به سرطان های سینه در زنان یا پروستات در مردان درسال درمان سوختگی با آب جوش های اخیر در دنیا رشد فزونی یافته است که از جمله دلایل آن می توان دگرگونی در رژیم غذایی افراد، کم تحرکی، مصرف برخی داروها و بروز نوسان های هورمونی، استرس، کم خوابی، چاقی واضافه وزن و مصرف خوراک های غربی ازجمله انواع فست فود را نام قطره فروزومال برد.

بی توجهی به مراجعه منظم به پزشک و انجام آزمایش های دوره ای(در زنان ماموگرافی و در مردان آزمایش PSA)، وجود پیش زمینه های ژنتیکی و استفاده از مواد شیمیایی مختلف ازجمله انواع عطر و ادوکلن یا محصولات پلاستیکی هم در ابتلا به سرطان و شناسایی دیرهنگام آن اثرگذار است.

منبع: باشگاه خبرنگارانمنبع